דף הבית >> שאלות ותשובות >> שאלות כלליות >> עבודה עם אחריות

עבודה עם אחריות

עבודה עם אחריות עד היום , וזה כבר יותר מ- 10 שנים בתחום לא נאלצנו לחזור על עבודה בגלל ליקוי בביצוע, עם זאת חזרנו לבדיקה נוספת מספר פעמים לבקשת הלקוח לבדיקה , אנחנו עושים אתה זה בשמחה , כי זאת אחריות ולעבודה שלנו אנחנו נותנים אחריות.
אחת המלצות שאנחנו תמיד מדגישים אותה לאחר ביצוע חיטוי למערכת המים הוא המשך רענון המים במערכת , במיוחד שמועד האכלוס הבניין הוא אחרי תקופה העולה על שבוע מביצוע החיטוי

עד היום , וזה כבר יותר מ- 10 שנים בתחום לא נאלצנו לחזור על עבודה בגלל ליקוי בביצוע, עם זאת חזרנו לבדיקה נוספת מספר פעמים לבקשת הלקוח לבדיקה , אנחנו עושים אתה זה בשמחה , כי זאת אחריות ולעבודה שלנו אנחנו נותנים אחריות.

 

אז למה חוזרים פעם נוספת לבדיקה?

פעמים רבות אחרי ביצוע  חיטוי מערכת המים, קבלנים מבצעים תוספות למערכת המים ומתקינים חלקים נוספים או משלימים אחרים.מקרים כאלו במידה והחלק שנוסף למערכת אינו נקי מספיק ולא עושים לו שטיפה רצינית יכול לעורר זיהום במערכת.

ברוב המקרים שבדקנו מסתבר , שבוצעה תוספת של חלקי צנרת באורכים לא קטנים או שבוצע שינוי שעורר את האיזון בהפרדת מערכות , מערכת מי שתייה למערכת שאינה מי שתייה כגון מערכת כיבוי אש. בין מערכות אלו אמור להיות הפרדה מוחלטת או ע"י מז"ח "מונע זרימה חוזרת תקני".

אחד המקרים שאני הולך לשתף איתכם בו הוא מקרה שהיה לא מזמן. התבקשנו לבדוק שוב מערכת מים שהתעורר בה חיידק , וזה לאחר חודשיים מפעולת החיטוי הראשונה. החיטוי הראשון בוצע לפני ההנחיות וביסודיות ותוצאות בדיקת המעבדה למים היו תקינות. אז לא התעורר זיהום נוסף.

בבדיקה למערכת היה ברור שצריך לבדוק חלקים חדשים במערכת, וזה מה שהיה , איתרנו צינור חדש באורך כ- 15 מ בקוטר 2" שמחובר למערכת כיבוי האש הפנימית. הותקן מז"ח אבל המז"ח הותקן במרחק כ- 15 מ מנקודת ההזנה, אבל לא רק זה ,בבדיקת לחץ נמצא שמורד המז"ח היה לחץ נגדי , שמשמעותי מצידי חיבור כליים, חיבור נוסף עם מערכת מי השתייה, אחרת הזרימה החוזרת הייתה מופסקת לאחר הזרמה על מספר דקות. הלחץ בשני צידי המז"ח היה שווה וזה מוביל שהמים בקטע הצינור 2" באורך כ- 15 מ היו כלואים לתקופה. מים כאלה יכולים למצוא דרכם חזרה לכיוון מערכת מים בתנאי תת לחץ אן צריכה מוגברת.

 לפני תחילת העבודה לקחתנו שתי דגימות : דגימה בכניסת המים הראשית , והשנייה בחד הברזים בתוך הבניין . הכניסה הייתה תקינה , בשנייה בתוך הבניין היו חריגות,וזה אומר שהזיהום הוא מאחד מחלקי המערכת בניין ולא ממקור המים. המלצות נוספות ניתנו כמובן בהתאם.

התוצאה אחרי החיטוי הנוסף הייתה תקינה..זה מקרה שבו אנחנו לא מהססים לחזור לבדיקה ואפילו לעשות את העבודה שוב , כי זאת אחריות , חושבים קודם איך נותנים פתרון למקרה ואחר כך בודקים מי האחראי.

 

אחת המלצות שאנחנו תמיד מדגישים אותה לאחר ביצוע מערכת המים הוא המשך רענון המים במערכת , במיוחד שמועד האכלוס הבניין הוא אחרי תקופה העולה על שבוע מביצוע החיטוי. לפעמים לא מספיק רענון חלק מהמערכת או רק הקווים הראשיים , הרבה מקרים צריך לפתוח את המים בתוך הדירות של הבניין.

 משרד הבריאות נתן קריטריונים למים עומדים ומזהים מהם, מים שעמדו במערכת תקופה העולה של שבוע ימים יכול שיתפתח בהם תנאים טובים להתעוררות חיידקים ואלו יכולים גם לגרום לטעם במים.